Przystanek Kulinarny - o burzy na półce z kaszą.

Na zaproszenie Radia Kraków opowiadaliśmy >>  o Programie FoodRentgen. O tym, co znajdujemy w żywności i co zrobić, by świadomie dokonywać wyborów konsumenckich. Zagłębiliśmy się też w przyszłość, by zobaczyć, jak tam będzie wyglądać nasza żywność.

Żyjemy w świecie pełnym skrajności. Na rynku dostępna jest żywność bardzo dobrej jakości, jak i ta zdecydowanie gorsza. I tak będzie zawsze. Zapytani o żywność przyszłości ... widzimy możliwość dla dwóch, równoległych scenariuszy.

Z jednej strony - żywność z drukarek 3D. Cały czas dążymy przecież do zmiany, do „lepszego”… Nieustannie chcemy ułatwiać sobie życie, pragniemy rozwoju, chcemy nowoczesności, nowych odkryć… Taka jest natura tego świata, nasza ludzka natura. A więc drukowana żywność ostatecznie się pojawi.

Z drugiej strony obserwujemy nurt prozdrowotny, doceniający żywność naturalną, powstającą lokalnie. I taka żywność nie zniknie. Zawsze będzie pewna grupa ludzi, której będzie zależeć na prawdziwym jedzeniu, która zrobi wiele, aby mieć do niego dostęp. I teraz pytanie do nas, w której grupie będziemy chcieli się znaleźć?

Podcast dostępny na stronie Radia Kraków >>> Przystanek Kulinarny

 

 

-----------------------------------------------------------------------------

Pobierz Raport >>> „Prześwietlamy Kasze Jaglane”

Zapoznaj się z wcześniejszymi publikacjami FoodRentgen >>>

Pomóż sfinansować więcej takich badań >>>

patroni

skierniewice instytut psychodietetyki instytut zywienia swiadomego       logo fififo

Copyright FoodRentgen 2018
E-mail: biuro@foodrentgen.eu

Podaruj nam 1,5% podatku KRS: 0000507234 Cel szczegółowy: 35803